ضد سرقت خودرو چیست؟

ضد سرقت خودرو یک سیستم امنیتی است که شامل تعدادی سنسور و آژیر جهت آلارم در زمان فعال شدن سنسورها می‌باشد. دزدگیر ماشین مفهوم تازه‌ای نیست اما آنچه که این دستگاه را قابل‌توجه می‌سازد تأثیرات تکنولوژی است که باعث شده این وسیله‌ی ساده تبدیل به یک سیستم امنیتی کامل شود. ضد سرقت خودرو با صدای آژیر هرگز نمی‌تواند به اندازه‌ی یک سیستم دزدگیر خودرو به همراه ردیاب کارایی و بازدهی داشته باشد.

گاهی اوقات صدای آژیر دزدگیر خودرو برای سارقان حرفه‌ای حتی به‌اندازه‌ای نیست که آنها را دستپاچه کند چه برسد به اینکه دست از کارشان بکشند. اما می‌توان گفت ضد سرقت خودرو همانند وسایل دیگر مثل قفل فرمان، قفل پدال و دیگر تجهیزات ایمن‌سازی خودرو زمان سرقت را به تعویق می‌اندازند. دزدگیر خودروهایی که در کارخانه بر روی ماشین نصب شده‌اند دقت و عملکرد بهتری دارند اما انواع دزدگیر خودرو چینی که در بازار، فراوان یافت می‌شود توانایی کمتری دارند.

چرا باید از دزدگیر ماشین استفاده کنیم؟

از زمانی که بشر حس مالکیت را کشف کرد و آموخت چگونه دارایی‌هایی را به نام خودش ثبت نماید؛ همواره به این فکر بود که چگونه دست سارقین را از اموال خود دور نگه‌دارند. متأسفانه این موضوع جدیدی نیست که بعضی‌ها به دارایی دیگران دستبرد می‌زنند. شاید اگر می‌توانستیم پای درد و دل انسان‌های نخستین بنشینیم؛ حتماً چنین دغدغه‌هایی داشتند. امروزه خودرو یکی از دارایی‌های مهم است که در انجام بسیاری از کارها به ما کمک می‌کند. ما با خودرو به مسافرت می‌رویم، خرید می‌رویم، بچه‌ها را از مدرسه به خانه می‌بریم، به دیدن عزیزانمان می‌رویم و… پس داشتن یک دزدگیر ماشین از ضروریاتی است که به ما کمک می‌کند از این دارایی ارزشمند خود محافظت کنیم. واقعاً انتظاری که از یک دزدگیر خودرو خوب دارید چیست؟! آیا اگر دزدگیر خودرو شما فقط و فقط صدای آژیر بلندی داشته باشد برای شما کافی است؟!

در این مقاله با ما همراه باشید تا به یک بررسی جامع درباره‌ی دزدگیر ماشین، بپردازیم.

راه‌های جلوگیری از سرقت خودرو

مهم‌ترین گام برای جلوگیری از ربوده شدن خودرو این است که نکات ایمنی را رعایت کنید. به هشدارهایی که پلیس همواره در این مورد اعلام کرده است دقت کنید. هرگز خودروی خود را درحالی‌که سوییچ روی آن قرار دارد، ترک نکنید. هنگام ترک کردن خودرو از قفل بودن درب‌ها و بالا بودن شیشه‌های خودرو اطمینان حاصل کنید. استفاده از قفل فرمان و یا قفل پدال هم ازجمله راه‌هایی است که کار سارقین خودرو را سخت‌تر می‌کند. اما مسئله این است که با همه‌ی اینها باز هم ممکن است خودروی شما مورد دستبرد قرار بگیرد.

مرحله‌ی بعد، نصب دزدگیر خودرویی است که به شما اجازه دهد تا از وضعیت خودروی خود حتی از راه دور نیز مطلع شوید. یک دزدگیر خودرو خوب وقتی شما در را قفل می‌کنید به‌طور اتوماتیک شیشه‌ها را بالا می‌برد. اگر فراموش کنید درب خودرو را قفل کنید برای شما گزینه‌های متفاوتی می‌گذارد تا بتوانید از خودروی خود محافظت کنید. یکی از راه‌های جلوگیری از سرقت خودرو این است که از دزدگیر ماشین حرفه‌ای استفاده کنید.

یک دزدگیر ماشین خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

استفاده از دزدگیر ماشین خوب یک مسئله‌ی غیرقابل‌اجتناب برای تمام صاحبان وسایل نقلیه است. زمانی که شما به تدابیر ضروری در مورد جلوگیری از سرقت خودرو می‌اندیشید؛ حتماً به گزینه‌هایی که یک دزدگیر ماشین خوب می‌تواند داشته باشد، فکر می‌کنید. هیچ‌کس دوست ندارد وسیله‌ای که برای آن هزینه‌ی زیادی پرداخته است، به‌راحتی از دست بدهد. پس انتخاب و نصب یک ضد سرقت خودرو خوب جزو اولویت‌های هر راننده‌ای قرار دارد. یک دزدگیر خودرو خوب به‌محض باز شدن درب خودرو به تلفن شما پیام می‌دهد. همچنین دزدگیر ماشین باید به‌گونه‌ای باشد که حتی اگر خودرو بدون روشن شدن جابه‌جا شد؛ شما متوجه این موضوع شوید.

قابلیت‌های یک دزدگیر ماشین خوب بایستی قابل تنظیم باشد. مثلاً حساسیت سنسورها قابل کنترل باشد و بتوان به‌راحتی از طریق یک پنل کاربری به آنها دسترسی داشت. یک دزدگیر خودرو ایده آل فقط با آژیر کار نمی‌کند. حتی دزدگیرهایی که فقط پیامک ارسال می‌کنند هم کافی نیستند چراکه ارسال پیامک ممکن است با تأخیر باشد.

بهترین ضد سرقت خودرو

پس بهترین دزدگیر ماشین دزدگیرهایی هستند که به صورت اینترنتی و با استفاده از برنامه کاربری به صاحب خودرو سرویس می‌دهند. یک دزدگیر خودرو اینترنتی در صورت نبودن اینترنت بایستی بتواند اطلاعات را به صورت پیامک به صاحب خودرو گزارش دهد و بعد از اتصال به اینترنت تمامی داده‌ها را در سرور ثبت و ذخیره کند. در واقع یک دزدگیر خودرو فقط تا قبل از ربوده شدن خودرو کارایی ندارد بلکه به شکلی کار می‌کند که صاحب خودرو بتواند آن را ردیابی کرده و از مکان دقیق آن مطلع شود.

انواع ضد سرقت خودرو

ضد سرقت خودرو ساده:

دزدگیر ماشین ساده همان دسته از دزدگیرهایی هستند که به محض برخورد یک ضربه صدای آژیر آنها بلند می‌شود. این مدل دزدگیرها نهایتاً تا برد ۱۰۰ متر را پوشش می‌دهند به همین خاطر تنها زمان‌هایی که فاصله شما به خودرو نزدیک باشد کارایی دارد. در واقع یکی از عیوب بزرگ این نوع دزدگیر خودرو ارزان و شناخته‌شده این است که اگر از خودروی فاصله زیادی داشته باشید و متوجه صدای آن نشوید؛ به‌راحتی خودروی شما سرقت می‌شود.

ضد سرقت خودرو تصویری:

این نوع از دزدگیر ماشین مجهز به یک مانیتور است که وضعیت خودروی شما در آن نشان داده می‌شود. مثلاً اگر کسی به خودروی شما ضربه بزند بر روی مانیتور ریموت دزدگیر خودرو، تصویر چکش دیده می‌شود. این مدل دزدگیرها پیشرفته‌تر از دزدگیر خودرو ساده است و دارای قفل کودک، باز شدن درب خودروها زمانی که نزدیک ماشین می‌شوید و ویژگی‌های این‌چنینی است اما باز هم مشکل دزدگیرهای ساده را دارند. در واقع تمامی این امکانات تا زمانی قابل دیدن هستند که از خودرو دور نشوید و یا باتری آن ضعیف نشده باشد.

ضد سرقت خودرو سیم‌ کارتی:

دزدگیر خودرو سیم‌کارتی جدیدترین نوع دزدگیر خودرو و بهترین آنهاست چراکه این نوع دزدگیر ماشین از یک سیم‌کارت در داخل دستگاه دزدگیر استفاده می‌کند و به‌وسیله‌ی آنتن GSM اطلاعات لازم را برای پنل مدیریت دزدگیر خودرو در برنامه کاربردی تلفن همراه (اپلیکیشن دزدگیر خودرو) یا نرم‌افزار تحت وب آن ارسال می‌کند. در این مدل دزدگیرها علاوه بر روشن و خاموش کردن خودرو از راه دور و قفل کودک، نمایش موقعیت لحظه‌ای خودرو نیز امکان‌پذیر است. در زمان‌هایی که به اینترنت متصل نباشید، دزدگیر خودرو سیم‌کارتی اعلان‌ها و هشدارهای لازم را از طریق SMS به راننده ارسال می‌کند. دزدگیر خودرو آرنا جزو دزدگیرهای سیم‌کارت خور است.

 

هنگام خرید ضد سرقت خودرو به این نکات توجه داشته باشید:
  • صدای قابل توجه برای آژیر
  • ریموت کنترل یدکی
  • قابلیت تنظیم کردن میزان حساسیت سنسورهای دزدگیر ماشین
  • قابلیت جلوگیری از روشن شدن خودرو به وسیله ریموت یا اپلیکشن دزدگیر خودرو
  • باتری پشتیبانی
  • بیشترین کارایی با کمترین هزینه
  • قابلیت وصل شدن به اینترنت
  • گارانتی و خدمات پس از فروش

منبع:arshinco.com

ارتباط با همکاران:dgpromot.ir