دوربين مدار بسته AHD چيست؟

دوربين مداربسته AHD يک استاندارد نظارت تصويري تلويزيوني با کيفيت بالا است که از کابل کواکسيال براي انتقال ويدئو HD از دوربين هاي مداربسته به DVR هاي AHD استفاده مي کند. AHD از پروتوکل هاي ويدئويي HD 720p و 1080p پشتيباني مي کند. شما مي توانيد انواع مختلف دوربين مداربسته AHD را در اينجا پيدا کنيد.

اساس کار دوربين مداربسته AHD

اساس کار تکنولوژي A H D بر پايه انتقال تصاوير دوربين هاي مدار بسته بر مبناي سيستم هاي تلويزيوني ديجيتال (DTV) است. در اين تکنولوژي، اطلاعات همچنان به صورت آنالوگ انتقال پيدا مي کنند اما نوع کد گذاري آنها امکان انتقال اطلاعات با حجم بيشتر و در نتيجه گرفتن تصاوير با رزولوشن بالاتر را ايجاد مي کند. کد گذاري دوربين توسط چيپ A H D TX انجام مي شود . اين چيپست اطلاعات ديجيتال را از دوربين دريافت کرده و آنها را به صورت A H D کد گذاري مي کند. در سمت DVR نيز چيپست A H D RX اطلاعات کد گذاري شده را دريافت کرده و آنها را مجدد به صورت ديجيتال براي ضبط در خواهد آورد.

دوربين مداربسته AHD از چه کابلي استفاده مي کند؟

انتقال تصوير دوربين مدار بسته AHD به DVR ها با استفاده از همان نوع کابل کواکسيال که براي دوربين هاي مداربسته آنالوگ سنتي استفاده ميشد انجام مي پذيرد ، معمولا اين کابل ها کواکسيال RG59 يا RG58 است. يکي از مزاياي استفاده از AHD در دوربين مداربسته HD-SDI (يکي ديگر از استانداردهاي دوربين مداربسته HD برروي کابل کواکسيال) اين است که کابل کواکسيال RG59 مي تواند فاصله هاي زيادي را بدون از دست دادن تصوير اجرا کند. تا کنون در تجربه ما، نصب کنندگان مي توانند به طور قابل اعتماد از کابل کواکسيال RG59 تا حداکثر فاصله 800 فوت براي دوربين هاي اي اچ دي استفاده کنند. دوربين هاي اي اچ دي همچنين مي توانند از کابل UTP با ويديو بالن براي اجراي کابل تا 320 متري يا 960 فوت با CAT5 استفاده کنند.

تفاوت دوربين AHD و IP

دوربين هاي مداربسته IP نسل پيشرفته اي از دوربين هاي مداربسته است و در انواع کيفيت تصوير ساخته مي شود . دوربين هاي IP يا همان دوربين تحت شبکه در مقايسه با دوربين AHD و انواع تکميل شده A H D مانند HDcvi و HDtvi داراي کيفيت تصوير به مراتب بهتر و بالاتري است. همچنين تصاوير آن بر روي بستر کابل شبکه منتقل شده و توسط دستگاه NVR ذخيره مي گردد. اگر به مقايسه دوربين هاي مداربسته شبکه و دوربين مدار بسته AHD بپردازيم خواهيم ديد دوربين مدار بسته AHD داراي کاربري بسيار ساده تر, تنظيمات راحت تر و قيمت به مراتب مناسب تر نسبت به دوربين IP هستند.
تفاوت دوربين مدار بسته AHD سيستم هاي HDtvi و HDcvi
دوربين هاي HDcvi و HDtvi نوع بهينه شده تکنولوژي AHD هستند که در آنها توان انتقال تصوير در مسافت و عبور ديتاهاي مکمل ( مانند سيگنال هاي صدا و سيگنال هاي کنترل دوربين گردان ) در آنها اصلاح شده.

دوربين مداربسته AHD يا شبکه؟

بعضي از مردم در صنعت دوربين مداربسته فکر کردند که دوربين هاي مداربسته آنالوگ از سال گذشته حذف شده اند. در حدود 2007، دوربين هاي IP با رزولوشن هاي مگاپيکسلي محبوبيت زيادي در بين خريداران پيدا کردند. با اين حال، اغلب متوجه شديم که تنظيمات دوربين مداربسته IP نسبت به سيستم هاي انالوگ دشوار تر مي باشند .همچنين قيمت بالاي دوربين هاي شبکه خيلي از خريداران را به خريد دوربين شبکه توجيه نمي کرد.

انواع دوربين مدار بسته AHD

اجزائ سيستم دوربين مداربسته اچ دي شامل تعدادي دوربين مداربسته , دستگاه ذخيره مرکزي , هارد و متعلقات نصب است .
دوربين مدار بسته AHDاز لحاظ کيفيت تصوير به فارغ از مگاپيکسل به سه دسته زير تقسيم مي شوند:
• دوربين مداربسته AHD 960h
• دوربين مداربسته AHD 720p HD
• دوربين مداربسته AHD 1080p HD
و از لحاظ بدنه و شکل ظاهري نيز به انواع زير تقسيم خواهند شد:
• دوربين هاي AHD دام
• دوربين هاي AHD بالت
• دوربين هاي AHD چرخشي PTZ

ارتباط با ما:amintamiin@gmail.com